Cellulit

Artykuły » Cellulit

Kilka słów o pewnej przypadłości, z którą walczy wiele, wiele kobiet, mianowicie o cellulicie (celowo zaznaczam kobiet, ponieważ mężczyźni mają o wiele grubszą skórę i mniej uwodnione tkanki, dlatego ich cellulit dotyka niezwykle rzadko).

Około 80 proc. kobiet po 25. roku życia obserwuje na swoich udach, brzuchu i pupie niepokojące i mało estetyczne grudki, które swoim wyglądem przypominają skórkę pomarańczy.

Cellulit, czyli lipodystrofia, to rozłożone nierównomiernie, podskórne przerośnięte komórki tłuszczowe budujące tkankę tłuszczową gromadzącą się w okolicach ud, bioder, brzucha, pośladków, ramion. Dodatkowo, w wyniku nacisku na naczynia krwionośne, prowadzi on do słabszego natlenienia tkanek i gorszego odżywienia komórek. Ucisk na naczynia limfatyczne nie pozwala na prawidłowe odprowadzanie toksyn z organizmu, co skutkuje zakwaszeniem organizmu i wywołuje efekt "pomarańczowej skórki".

Istnieją dwa rodzaje tej przykrej dolegliwości: cellulit wodny i tłuszczowy.

*Z cellulitem wodnym mamy do czynienia, jeśli pracujemy w pozycji stojącej lub siedzącej, gdy naszym ulubionym sportem jest skakanie po kanałach telewizyjnych, lubimy ostre i słone potrawy, jemy nieregularnie i duże porcje. Jeżeli dodatkowo przyjmujemy antykoncepcję hormonalną - ten rodzaj cellulitu przytrafia się nam najczęściej. Charakteryzuje się tym,że zgrubienia i bruzdy nie są bolesne przy uciskaniu, wieczorem zauważamy obrzęk kostek i pleców, kiedy wracamy do domu po ośmiu godzinach pracy, a buty wydają się o rozmiar za małe. Ponadto podczas okresu przybywa nam kilogramów, które równie szybko potem gubimy. W tym wypadku główną przyczyna jest gromadzenie nadmiaru wody w organizmie. Najczęściej, aby skutecznie z nim wygrać, wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i wspierać się masażami drenującymi.

*Odmiana lipidowa cellulitu najczęściej dotyka kobiet walczących z nadwagą lub otyłością, których głównym posiłkiem w ciągu dnia są..słodycze. Ponadto ten trudniejszy do eliminacji cellulit tłuszczowy "boli" po ściśnięciu fałdu skóry na udach. Tu mamy do czynienia z nadmiarem nagromadzonego w organizmie tłuszczu, który oprócz zmiany diety wymaga konkretniejszych zabiegów kosmetycznych oraz sporej dawki ruchu, tj. joggingu, jazdy na rolkach, pływania itd.

UWAGA!! ZMIANA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH TO NAPRAWDĘ POŁOWA SUKCESU W TEJ WALCE!!!

Aby szybko i efektywnie poprawić krążenie limfy i zredukować objawy cellulitu, warto regularnie wykonywać peeling z kawy. Wieczorem wykorzystaj fusy z zaparzonej rano kawy i wmasuj je przez pięć minut w miejsca najwidoczniej dotknięte cellulitem. Do fusów można dodać odrobinę oliwki kosmetycznej. Warto po takim peelingu wmasować w skórę krem nawilżający lub oliwkę. Efekt wygładzenia będzie natychmiastowy, a regularne powtarzanie zapewni długotrwały efekt.

Źródło: M. MakarowskaPoradnia dietetyczna

Studio Urody BE BEAUTY to wyjątkowe miejsce dla każdego.

Wyjątkowy klimat dla wyjątkowych ludzi - takich jak Ty

To miejsce odsłoni przed Tobą magię pielęgnacji Twojego ciała na najwyższym światowym poziomie. Tylko tutaj poczujesz się naprawdę sobą... Spokój, relaks, przyjemne wnętrze - tutaj czas zatrzymał się dla Ciebie.


Anna Kisielewicz - Dietocoach

Współpracujemy z laboratorium medycznym DIAGNOSTYKA.

Nasi pacjenci mają zniżkę na badania w wysokości 15% na terenie całej Polski 
 
Poradnia dietetyczna
ul. Niepodległości 28
66-400 Gorzów Wlkp.
 
507 682 780